On

Klimakterium jako další krok v životě ženy

Posted by

Tento nezvratný stav je zcela přirozený, kdy dochází k útlumu vaječníků a snižuje se také tvorba hormonů, jako je estrogen a progesteron. Kdy vlastně přichází a jak se projevuje menopauza a její příznaky?
V první řadě dochází k zastavení menstruačního cyklu a ke ztrátě plodnosti. Tyto změny nastupují většinou v období mezi 45. a 55. rokem života. Někdy jsou však výrazné odchylky oběma směry. Většinou vám může pomoci řídit se věkem vaší matky, která vám poví, kdy u ní k menopauze došlo. Dcery to totiž mívají dost podobné.

analýza

Jaké vás mohou čekat obtíže
·        bušení srdce
·        noční pocení
·        návaly horka
·        nespavost a jiné poruchy spánku
·        nervozita a podrážděnost
·        špatné libido
·        deprese

Takovéto stavy se mohou dokonce objevit šestým či sedmým rokem před poslední menstruací. Částečně se dají eliminovat pomocí doplňků stravy s vyšším obsahem fytoestrogenů ze sóji, červeného jetele, popř. z mateří kašičky. Někdy vám lékař navrhne rovnou substituční hormonální terapii.

Při léčbě záleží hodně také na vás. V každém případě je třeba si uvědomit, že se jedná o zcela přirozené stárnutí organismu. Pokud tak budete sama k sobě přistupovat, už jen vaše psychická pohoda může značně ovlivnit pozitivně příznaky, které tak budou daleko tlumenější.

Můžete si pomoci také řadou bylinných prostředků, které jsou zcela přírodního původu a nijak vám neublíží. Velmi účinnou metodou, která uklidní vaše rozbouřené tělo, je hormonální jóga, která je zaměřena přímo na ženy. Pomůže vám navýšit hladinu estrogenu a zmírní také problémy se štítnou žlázou. Tento osvědčený způsob léčby k nám přišel z Jižní Ameriky a pomohl už řadě žen. Zkušené lektorky vás v kurzu naučí, jak správně dýchat a provádět jednotlivé asány.

ženy

Určitě byste neměli zapomínat ani na správný jídelníček, který by měl obsahovat dostatek ovoce a zeleniny a zastoupení především rostlinných tuků. Pečujte také o správnou hladinu cholesterolu a zdraví vašich kostí.

Klimakterium jako další krok v životě ženy
4 (80%)1