On

Chodit po koberci také znamená podrobit jej důkladnějšímu čištění

Posted by

Proč si pořizujeme raději koberec, než parkety a dlažbu nebo vinyl

Celistvý povrch – v první řadě jsou koberce v metráži celistvou podlahovou krytinou. Jestliže dobře proměříme místnost, koberec lze natáhnout po celé ploše tak, aby nikde nevznikla jediná spára. Profesionálové pokládají koberce tak, že je odřezávají technickým nožem v kontaktním bodě, kde se stýká svislá stěna s podlahou, a podél stěny pak pokládají sedmicentimetrový sokl, čímž vznikne dokonalý prostor beze spár a spojů. Parkety, dlažba, plovoucí podlaha, vinyl – to vše jsou materiály, kde jsou běžně spáry jejich součástí.

nohy na koberci

Krásné dekory – koberce se vyrábí jako mnoho jiných textilií v obrovském rozsahu barev, vzorů i struktuře vláken. Můžete si domů pořídit koberec jemně krémový, tmavý, šedý, ale i ve velmi výrazných a pestrých pastelových tónech barev. Mohou být jednoduché bez vzorku, mohou být opatřené vzory, ale hlavně máte stále před očima krásně rovný povrch, kde není vidět jediný spoj, protože tu skutečně žádný není.

žena na koberci

Měkké a hebké povrchy – kdo miluje chůzi po měkkém povrchu, a kdo nerad doma navléká papuče nebo korkové pantofle a chodí raději naboso, pro toho je koberec ideální volbou. Mít doma keramickou dlažbu a našlapovat tu bosky, znamená výrazný ústupek vůči komfortu, tedy zejména, pokud nemáte topení v podlaze.

Chůze naboso po koberci má i své úskalí – kdo se doma vyzouvá z bot a chodí v ponožkách, anebo sundává kvůli maximálnímu pohodlí i ponožky, musí počítat s tím, že koberec velmi ochotně na sebe naváže z chodidel pot. Chození po koberci po dobu několika týdnů či měsíců neznamená nic převratného, ale po delší době už se vám povrch přihlásí typickou „vůní“, či odérem, chcete-li, který připomíná výrazně propocené ponožky. Tehdy pak namísto běžného vysavače musíte povolat na scénu speciální stroj Rotovac pro mokré čištění kobercové tkaniny. Mokré čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ si poradí nejen se zápachem, ale i s nečistotami, https://www.korado.cz/podpora-a-nastroje/casto-kladene-dotazy.html/82_3767-jak-spravne-vetrat-a-chranit-se-pritom-pred-alergeny-a-necistotami-ve-venkovnim-vzduchu- které běžný vysavač nezachytil.