On

Kouzlo internetových seznamek

Posted by

Online a internetové seznamky se v dnešní době těší poměrně značné popularitě, ačkoliv s sebou nesou i spoustu negativity a předsudků. Jejich uživatelé by měli zaujímat k těmto platformám střízlivý přístup a dívat se na ně objektivně. Dozajista jde o místo, kde v dnešní technicky vyvinuté době lze potkat osobu, s níž s trochou štěstí a společné chemie můžete trávit zbytek života. Zároveň je však nutné odložit veškeré představy a sny o dokonalém partnerovi stranou.

žena u seznamky

Na výběr je skutečně z celé řady speciálně zaměřených stránek, přičemž každá z nich vám může nabídnout určité výhody. Mezi obecné plusy seznamek lze dozajista zařadit nespočet profilů, tedy přihlášených uživatelů a možných partnerů. To oceníte zejména, jste-li introvertní a stydlivý typ a netroufnete se účastnit velkých společenských akcí či jiných událostí, kde se pohybuje větší množství lidí. Váš výběr tak není nijak omezen.

 

Výhodou mohou být i nejrůznější filtry a nastavení, kdy si můžete předurčit pohlaví, věkovou skupinu či vzdálenost, případně společné zájmy a přátele.

pár na poli

Láká vás anonymita?

 

Anonymita, kterou tyto speciální stránky propůjčují, může být zároveň plusem i mínusem. Opět se jedná o výhodu zejména pro stydlivé a na soukromí choulostivé jedince, na stranu druhou je zapotřebí mít se na pozoru před případnými falešnými uživateli. Proto druhé straně nikdy nesdělujte citlivé informace a neposílejte příliš osobní fotografie. Vyvarujte se tedy kupříkladu sdělení adresy, telefonního čísla či vašeho pracoviště. Vždy je lepší danou osobu řádně prověřit, nežli k něčemu takovému dojde.

 

Právě strach o bezpečí a ochranu soukromí je považován za největší slabinu takovýchto seznamek. Je zapotřebí uvědomit si, že ve virtuálním světě si člověk vskutku nemůže být nikdy jist, s kým komunikuje. Na stranu druhou, uživatelé by měli být vždy prověřeni ze strany správce sítě a prokázat, že jde o reálné osoby.

 

Internet tedy může být místem k seznámení a je pravdou, že mnoho párů se takto skutečně potkalo a navázalo dlouhý a spokojený vztah. Zapotřebí je odložit strach a přijmout tento moderní nástroj dnešní doby.