On

Nepříjemní hosté

Posted by


Asi to neznáte z vlastní zkušenosti, a to buďte jen rádi. Taková blecha domácí totiž dokáže pěkně potrápit. Blecha obecná neboli lidská, latinsky Pulex irritans, byla kdysi dávno nejvíce rozšířeným parazitem. Díky vědě a hygieně již není a na její místo nastoupila blecha psí nebo kočičí.

Dále se řazením blech zabývat nebudeme, protože se informace různí a není třeba si v tom dělat zmatek. Ostatně, je to pro nás bezpředmětné.

Na větu z filmu „Na samotě u lesa“, kde se tvrdí, že tyto blechy na člověka nejdou naprosto zapomeňte. Není tomu tak. Klidně člověka přepadnou jen aby se mohly nasát jeho krve. Jak poté ještě bleší štípanec svědí je škoda psát.

Nu a nyní si představte, že máte tyto potvůrky doma. Žádná legrace.

hledání blech

Likvidace blech v bytěse sice jeví jako snadná záležitost, ale není tomu tak. Schválně, zkuste odlovit jednu jedinou blechu. A uvidíte. Proto se musíte s někým spolčit, abyste je vychytali všecky. Vidíte, asi zde vzniklo to úsloví „vychytat někomu blechy“.

Nuže na jednu blechu je potřebí čtyři až osm lidí pravidelně rozestoupených, a ještě dva navrch u dveří, kteří hlídají, aby bleška neprchla dveřmi. A pozor ona prchat umí, na jeden skok šest mil.

Nuže, ale nyní vážně. Předchozích pár řádků bylo samozřejmě jen k pobavení. Je třeba si uvědomit, že je to parazit a hotovo. Mohou mimo svědivá zranění také roznášet různé choroby. Pamatujte, že právě ona měla asi zásadní vliv na šíření moru.

virus moru

Pokud je tedy doma již máte, musíte rozhodně začít bojovat, a to spolu se skutečnými odborníky, které naleznete pod modrým odkazem výše. Ukrývá se zde firma, která s nimi zatočí ráz na ráz a moc se s nimi bavit nebude. Tito lidé mají své přípravky, které vetřelce zlikvidují a nedají šanci, aby se vrátili zpět. Mají na to nejen techniku, ale i patřičné znalosti a vědomosti.

Takže jim volejte raději dříve, než bude pozdě.