On

Nešetřete na byt, kupte si levnější alternativu

Posted by

Koupit si byt při dnešních cenách není zrovna jednoduchý, zvláště, když získat hypotéku je daleko složitější proces, než býval v dobách dřívějších.

Nešetřete na byt, kupte si levnější alternativu

Ceny obytných nemovitostí nejsou zrovna nízké, a to ani v malých obcích, natož pak ve městech. Hodně velkou zásluhu na tom má nedostatek bytů a rodinných vilek, o které je stále obrovský zájem. A když je něčeho nedostatek a zároveň je o to zájem, je možné si za to říci o pěkné peníze. A přesně to se také děje. Dnes přepočteno na kupní sílu jsou byty v českých zemích nejdražší na celém evropském kontinentu. Kdo si však myslí, že zde už je strop, je na omylu. Cenový strop by měl nastat podle mnoha odborníků až za několik let, takže je potřeba se připravit, že to bude ještě horší.

Velká ložnice

Majitelé nemovitostí si jistě mnou ruce, ale lidé, kteří chtějí žít ve svém, zase příliš důvodů k optimismu nemají. Problematiku předraženého bydlení navíc už nemusí řešit ani hypotéka, kterou si dnes již také nemůže dovolit každý. Je zde totiž klauzule, že žadatel o hypoteční úvěr musí mít na svém kontě alespoň 15 % částky z ceny nemovitosti. To někdy mohou být těžké statisíce, které jen tak někdo nenašetří. Sen o bydlení pod vlastní střechou se tak mnoha lidem rozplynul před očima, i když ne úplně. Kdo chce bydlet ve svém za všech okolností, tak obvykle může, třeba v cenově zajímavé mobilní dřevostavbě Lavarohouse.cz.

I když tak mohou tato obydlí z dálky vypadat, rozhodně nejde o repasované přívěsy nebo dokonce maringotky, ale opravdová regulérní obydlí, která se dají bez nejmenších potíží využívat po celý rok, tedy i v zimních měsících. jejich hlavní výhodou je samozřejmě přívětivá cena, ale nejedná se o jediný důvod, proč si tento druh bydlení pořídit. Na někoho může zapůsobit perfektní vnitřní vybavení, jiný zase ocení moderní izolační materiály, co jsou zabudovány do kostry konstrukce. Je toho zkrátka více.

Venkovský domek

Dosud byla řeč pouze o nejmodernějších verzích, ale i ty dříve vyrobené stále neřekly poslední slovo. Kvůli bydlení si je asi dnes již nikdo nekoupí, ale mohou docela dobře fungovat jako vcelku levné letních chatky.