On

Veganské burgery Beyond Meat míří do Čech!

Posted by

O škodlivosti živočišných produktů toho bylo řečeno už hodně. Jistě stačí když se řekne, že mláďata zvířat jsou roztomilá a vysoká konzumace červeného masa zvyšuje možnost rakoviny trávicího traktu. A kromě toho mladá telata a selata mají inteligenci tříletého dítěte. To je velmi znepokojivé.
 
Existuje mnoho morálních i zdravotních důvodů, proč nejíst maso. Mnoho lidé se proto hlásí k vegetariánství či veganství. A díky tomu, že jich rychle přibývá, tak na to reaguje i potravinářský trh. Vzniká tak mnoho společností, které se zabývá produkcí veganských variant běžných pokrmů.
 dva hamburgery

Víc než maso

Společnost Beyond Meat se zabývá výrobou veganských hamburgerů, které chutnají jako klasické. Není v nich ale vůbec žádný živočišný produkt. Vše je naprosto rostlinné. Zakládají si ovšem na tom, že pokud vás někdo neupozorní, tak rozdíl od běžného burgeru nepoznáte. A mnoho jejich zákazníků to potvrzuje. Na receptu se nicméně samozřejmě neustále pracuje.
 veganský hamburger

Nejlepší marketing

Když přecházíte na rostlinnou stravu, není to jednoduché. A to obzvlášť, pokud máte rádi klasická jídla jako je například i burger. Mnoho lidí vyhledává náhražky. Můžete si ho samozřejmě udělat z cizrny, fazolí nebo ovesných vloček. To ale není to samé. Produkty Beyond Meat vypadají a chutnají reálně, ale přitom v nich žádné maso nenajdete.
 
Právě proto je Beyond Meat celosvětově populární a úspěšný. Představuje zdravý a zároveň chutný způsob, jak si užít klasický pokrm bez chutě zeleniny a luštěnin. A to i přesto, že tam téměř nic jiného není. Důležitá je ovšem nejen chuť, ale také vzhled. Tato společnost vše dovedla k dokonalosti a nyní se může těšit z vysokých zisků a celosvětové expanzi.
 

Přírodní složení

Ptáte se, co v tomto jedinečném produktu můžete ve skutečnosti najít? Jde o vodu, protein z mungo fazolí, řepkový a kokosový olej, rýžový a hrachový protein, kakaové máslo, bramborový škrob, citronovou šťávu, ocet, sůl, jablečný extrakt, řepnou šťávu, extrakt z granátovýh jablek, chlorid draselný, methylcelulózu a slunečnicový leitin. Jak můžete vidět, nic z toho se ani vzdáleně nepřibližuje zvířatům.