On

Vypravte se s dětmi na výlet po hradech a zámcích

Posted by


Když jste byli malými dětmi, možná vás také tatínek zlákal na výlet na Hlubokou nad Vltavou nebo na hrad Kokořín, kde se natáčela legendární pohádka „Princezna se zlatou hvězdou“. Děti milují cestování a výlety s cílem pod hradním objektem jsou o to lákavější. Připadají jim velmi dobrodružné, protože si dobře uvědomují, že tady se psaly dějiny, a že hrad či zámek pamatuje období mnoha generací před námi.

hrad Křivoklát

Na výlet k hradu Český Šternberk v dolním Posázaví anebo na hrad Křivoklát nad údolím řeky Berounky můžete absolvovat autobusem či vlakem, ale ruku na srdce, příjemnější cestování s větším pocitem intimity a soukromí zažijete v osobním autě. Necestují tu s vámi žádní cizí lidé a můžete si navíc svůj cestovatelský program přizpůsobit podle svého, jak vám maximálně vyhovuje. Ne každá mladá rodina má však k dispozici svůj vlastní automobil a některým lidem se dokonce jeho vlastnictví ani nevyplatí z finančních i praktických důvodů. Tehdy pak přijde vhod nejlevnější autopůjčovna v Praze.

hrad Kokořín

Pronájem vozu lze realizovat po celý rok, a jestliže máte náladu projet se po naší vlasti i v zimním období, kdy jsou sice většinou hrady a zámky uzavřené, ale zas jsou v provozu rozhledny a mnoho přírodních krás, které jsou dostupné zdarma, klidně můžete realizovat své smělé plány tak, jak vám to vyhovuje. Vozidlo lze pronajmout na jeden den i na více dnů, máte jej k dispozici na víkend či na týdenní dovolenou, a tak si můžete život v mnohém usnadnit. V první řadě vám odpadne stres z cestování hromadnými dopravními prostředky včetně závislosti na jízdních řádech, a pak se můžete stoprocentně spolehnout na velmi dobrý technický stav vozidel, která jsou zabezpečená po stránce STK, dálničních známek, povinného ručení i havarijního pojištění. Vaší jedinou starostí je dodržet smluvní podmínky a naplánovat vaši cestu, abyste stihli vůz vrátit v požadovaném termínu a také s plnou nádrží paliva.