On

Z ubytoven Praha za pražskými náměstími

Posted by

O Praze se říká, že je stověžatá, a že je nejkrásnější při pohledu z nějakého vyhlídkového bodu. To je samozřejmě pravda a kdo naše hlavní město již navštívil, jistě si nenechal tuto příležitost ujít, ať už z Petřína, nebo z ochozu Pražského hradu, z Paláce kultury či z televizního vysílače na Žižkově.

Václavské náměstí

Pražané si své sídlo však budovali po staletí s důmyslnou rozvahou, ne jako dnes, kdy se staví všude tam, kde to jen legislativa povolí, a kde je možné využít místo k výnosnému podnikání. Dříve vzhled obytných čtvrtí doplňovaly parky, odpočinkové zóny a hlavně náměstí, kde se lidé mohli setkávat i v blízkosti svých domovů. Až se v Praze ubytujete alespoň na pár dnů, například v klidné okrajové části s dobrým spojením metrem do centra, v ubytovně Praha http://www.ubytovny-praha.net, vydejte se za těmi nejzajímavějšími, které nás oslovují i po mnoha stovkách let od jejich vzniku:

Náměstí Jiřího z Poděbrad

Rozsáhlá rovná zatravněná plocha na Vinohradech, vyzdobená květinovými záhony, je doplněná centrální fontánou z počátku 80. let 20. století, malým dětským hřištěm a především obří budovou kostela Nejsvětějšího Srdce Páně z roku 1932. Navrhoval ji světoznámý architekt Josip Plečnik a byla nominována mezi památky světového kulturního dědictví UNESCO.

Vítězné náměstí

V lidové hantýrce je známé jako „Kulaťák v Dejvicích“. Jeho výjimečnost spočívá v jednom z největších kruhových objezdů ve střední Evropě, který byl velmi citlivě zasazen do okolní zástavby. Severozápadní část je koncipována jako rozsáhlý komplex budov vysokých škol ČVUT a VŠCHT. Všechny objekty jsou protkány parkovými zónami a plynule navazují na Vítězné náměstí, náměstí Intergrigády, Flemingovo náměstí a parkové zóny ulic Thákurova, Zelená a Nikoly Tesly. Pobyt v rušné městské části Prahy 6 tak získá úplně jiný rámec.

Staroměstské náměstí

Karlovo náměstí

Dříve se zde prodával hovězí dobytek, na konci 19. století se však proměnilo v parkovou zónu podle vize architekta Františka Thomayera. Místo láká k odpočinku, k posezení mezi vzrostlými dřevinami a zároveň je odtud velmi dobré spojení ke všem nejvyhledávanějším místům v centru města.