On

Aby se hosté cítili dobře

Posted by

Když máme volnou místnost je to ideální a nemusíme řešit kde návštěvu uložit. Když máme rozkládací gauč může nabídnout k přespání ten. Když nemůže sloužit rozkládacím gaučem je vhodné obstarat si alespoň nafukovací matrace pro přespání. Jenže, když je návštěva už staršího data narození není to nejlepší řešení, přichází na řadu možnost nabídnout návštěvě k přespání naši postel.

konzultace kolegů

Nové povlečení má být samozřejmost, možná se nám do toho nechce, převlékat kvůli jednomu přespání celou postel a nevadí vám, že někdo jiný postel využije. Co ovšem nevadí jednomu, může vadit druhému. Návštěvě bychom vždy měli kompletně převléknout postel. Pokud si návštěva zapomněla pyžamo hodí se nabídnout i to, protože někomu může být nepříjemné spát ve spodním prádle. Hodí se také dát do pokoje kde návštěva spí lahev s vodu. Nikomu není příjemné courat v noci v cizím bytě a hledat skleničky na pití.

Pokud plánujete zvát návštěvy často, hodí se rozkládací pohovka. Někdo si zve hosty každý týden, jiný si návštěvu na přespání pozve jednou za rok. Pokud hosté u vás přespávají pravidelně je na místě zvážit pořízení kvalitní rozkládací pohovky. Některé rozkládací pohovky jsou určené i pro pravidelné spaní a jsou opatřeny kvalitním roštem. Stejně tak se hodí pořídit nové deky a polštáře pro hosty a mít i určené povlečení přímo pro tyto účely.
ruka na klice

Návštěva se má především cítit dobře a máme se jí snažit maximálně vyhovět, to je koneckonců ten hlavní předpoklad pro to, aby se cítila dobře. Návštěva z naší strany musí cítit, že je skutečně vítaná a nikoli že nás obtěžujeme. Pokud chceme, aby se k nám hosté rádi vraceli musíme pro to něco udělat. V neposlední řadě musíme zmínit, že pokud u nás nějací hosté spí, považuje se za samozřejmost, že jim připravíme ráno snídani. Ovšem to znamená že si přivstaneme, protože je pro návštěvu velice nepříjemné, když domácí spí a jim kručí hladový žaludek.