On

Aby se nám bída vyhnula

Posted by

Život v dostatku je snem snad každého z nás. Jenom těžko bychom hledali někoho, kdo není ducha mdlého a touží být chudý. Jenže na rozdíl od této touhy nejednou dostatečně bohatí nejsme. Často se ocitáme ve finančních problémech, a ty mohou být i vysloveně nezvladatelné. To znamená, že se může lehce stát, že potřebujeme nakupovat nebo utrácet za nějaké jinými lidmi poskytované služby, jenže už na to nemáme.

čínská bankovka

Jenže smířit se s tímto stavem věcí prostě nelze. Když dojdou peníze, je nutno sehnat další. A to i za cenu, že si je člověk půjčí, když to nejde jinak. Protože za co bychom jinak jedli, kdyby nebyly peníze na nákup potravin? Do čeho bychom se oděli, kde bychom bydleli, jak bychom se dejme tomu někam dopravovali? Je mnoho záležitostí, jež se musí stůj co stůj financovat, a nikoho nezajímá, kde na to člověk vezme.

Jenže když už jsme u té půjčky… Kde a od koho si ji eventuálně vzít? Na koho se obrátit, abychom neprohloupili, ale polepšili si?

cizí bankovky

Nelze sice nic doporučit univerzálně, protože je každý člověk jiný a každý má své vlastní osobité podmínky a potřeby, ale da se říci, že dobře v případě, že se shání půjčka, nejednou učiní ten, jehož volbou se stane americká hypotéka Nebankovní hypotéky. Protože tady si na své přijde pomalu každý, kdo o půjčení si v této podobě projeví zájem. Protože nebankovní společnost obvykle toleruje kdejaký nedostatek, který může žadatel mít. A to nejen ten finanční. Nemusí tu vadit ani žadatelův relativně nízký příjem, ani nějaký ten záznam v registrech dlužníků, nad kdečím se tu dá přimhouřit oko. Protože zde se zaručuje řádné splácení zástavou nemovitosti a případně i přivedením solventnějšího spoludlužníka.

A proč by si jeden nepůjčil právě zde, že? Když je to víceméně sázka na jistotu. Na jistotu, že člověk nezůstane v těžkých časech bez peněz a splatí to, až bude později peníze zase mít.