On

Chraňte svou bazénovou nádrž před znečištěním

Posted by

Každý majitel zahradního bazénu dbá o to, aby voda v jeho nádrži měla vždy tu nejlepší kvalitu. Vždyť dokonalá kvalita bazénové vody je jeden z hlavních důvodů, proč si lidé svůj vlastní zahradní bazén pořizují.
Jenže udržet vodu ve své zahradní nádrži dokonale čistou není zdaleka tak jednoduché. K dispozici máte celou paletu přípravků bazénové chemie, které vám s údržbou vašeho bazénu velmi pomohou, nicméně jasné je, že jen bazénová chemie v tomto směru nestačí.
dívky s kruhem ve vodě.jpg
Pokud chcete mít opravu jiskřivě čistou vodu, musíte ji především ochránit i před makroskopickými nečistotami roznášenými větrem. Pokud do vašeho bazénu nalétne z okolí prach, listí, hmyz a další rozmanité nečistoty, tak vám ani bazénová chemie nepomůže.
V první řadě je proto potřeba myslet na mechanickou bariéru, díky které znečištění bazénové vody zabráníte. Tou první zábranou proti znečištění vaší nádrže by se vždy měla stát kvalitní bazénová plachta.
exotická květina.jpg
Na trhu je již dnes poměrně solidní výběr bazénových plachet různých velikostí a z různých materiálů. Dobře si tak můžete vybrat jak v případě, kdy máte menší nadzemní nafukovací bazén stejně jako v případě, kdy je vaše nádrž velice objemná a zahloubená v zemi. Prodejci dokonce nabízejí i možnost zhotovení plachty na zakázku přesně dle rozměrů vaší nádrže v případě, že vám žádná ze standardních nabízených možností nevyhovuje.
Zvážit byste však měli nejen rozměry, ale také výběr materiálu, ze kterého je plachta vyrobena. K dispozici je dokonce i speciální solární fólie, která se postará o to, aby se voda ve vaší nádrži v době jejího zakrytí i efektivně ohřívala. A kdo z nás by nestál o to, aby jeho bazénová voda byla příjemně teplá?
Jak je tedy vidět, i výběru krycí bazénové plachty je potřeba věnovat náležitou pozornost, protože dobrý, promyšlený výběr se v tomto případě jednoznačně vyplatí.