On

Přílišná horka a napuštěné bazény

Posted by

Pokud trpíte nadměrnými teplotami a rádi se během těchto rekordních such osvěžíte, nechcete se ale někde tlačit na veřejném koupališti či bazénu, je pro vás váš vlastní bazén na zahradě ideálním řešením. A tak to ostatně vidí spousta vašich sousedů, pokud jste si nevšimli. Bazén se zdá jako ideál, a pokud jej už máte, tak jej jistě za takovýchto veder využijete naplno. A ti, kdo jej mají déle ví, že pokud připojíte i nějaký kryt a vyřešíte ohřívaní vody, třeba takto , můžete si teplou koupel vychutnat i v zimě. Je to trochu nezvyk, ale pořád je to docela super.
relax ve vodě.jpg

Bazén y ale nejsou největším spasením

Před koupí bazénu je třeba uvědomit si, že se o něco takového musíte starat, musíte čistit vodu v bazéně (pokud nechcete tedy napouštět vodou každý den), musíte vyřešit JAK jej budete čistit, měli byste jej opravovat, pokud se něco stane. A všechno to je zátěž na peněženku, určitě dražší než nějakých pár desítek korun na veřejném „koupáku“. Spousta lidí si tohle neuvědomuje, pak to ale přijde a najednou babo raď. Samozřejmě, nic není neřešitelné, ale přeci jen je to komplikace.

Zátěž na životní prostředí

Člověk nemusí být žádný ekolog, ale jistě si všimne, že poslední dobou je v České republice nějak sucho. Jednou z mnoha příčin, které jsou však lehce odstranitelné, je také fakt, že jsme po Německu největší bazénová velmoc v Evropě. A tyto bazény odčerpávají vodu z přírodních toků a nádrží takovým způsobem, že to znatelně pocítí okolní flóra i fauna. Spolu se špatným a zanedbávaným vodohospodářstvím je to něco, co musíte vzít v potaz. Ne všichni samozřejmě obětují své pohodlí za nějakou planetu, ale pro některé z nás to může být rozhodující faktor, proč si vlastně bazén nekupovat a raději zůstat u těch koupališť.
modré vlasy.jpg

Pokud ale i tak máte raději soukromí a vlastní chlorovanou vodu, je pro vás bazén tím správným řešením do těchto veder. Koneckonců, vždycky můžete nechat bazén odkrytý a nechat do něj napršet, to fakt přefiltrujete a máte to.