On

Co vše nám internet nabízí

Posted by

Když se poprvé objevil první koncept internetu, jeho tvůrci si jen stěží dovedli představit, jak moc se rozroste a jaký bude mít dopad na náš svět. Možná si to neuvědomujeme, faktem však je, že bez internetu by se mnozí z nás již jen těžko obešli. Potřebujeme jej totiž nejen k zábavě, ale často také k práci a firmy ke své činnosti.

 

Také je pravdou, že mnoho věcí ztratilo svůj smysl – stačí si jen vzpomenout, kdy jste hledali telefonní číslo v papírových Zlatých stránkách. Dnes se prakticky ke všemu využívá právě internetu. A jeho možnosti jsou skutečně velké.

 

Jeho princip je přitom poměrně jednoduchý – informace z jednotlivých počítačů budou odeslány a uloženy na speciálních serverech, kde je bude moci kterýkoliv jiný počítač snadno najít díky specializovanému prohlížeči. Nikdo ovšem v jeho začátcích nemohl čekat, jak moc se rozroste.

 

surfování na internetu

 

K jeho popularitě samozřejmě přispívají nejen jeho stále se rozšiřující možnosti, ale také jeho zvyšující se dostupnost. Dnes k němu může mít přístup prakticky kdokoliv, kdo má, byť i starší, model chytrého mobilního telefonu. Volné wi-fi připojení totiž najdeme prakticky všude.

 

Co vše zde ale můžeme dělat? Samozřejmě si můžeme vyhledávat informace o čemkoliv, co nás zajímá, a to z mnoha různých zdrojů. Během pár kliknutí se tak můžeme dozvědět prakticky cokoliv, co nás zajímá.

 

různé aplikace využívající internet

 

Dále můžeme do našeho zařízení stahovat soubory, které jsou na serverech umístěny, ať už se jedná o hry, hudbu či filmy nebo seriály. Zde je samozřejmě potřeba se ujistit, že zdroj, ze kterého stahujeme, je legální, abychom se nedopouštěli pirátství a porušování autorských práv.

 

Také na něj můžeme umisťovat svoje vlastní soubory, ať už se jedná o texty či videa. Ty pak mohou najít ostatní uživatelé a ohodnotit nám jej.

 

Zdaleka největším aspektem je však propojování lidí. Díky internetu se mohou v reálném čase bavit dva lidé z opačných koutů světa. A to už je skutečně něco úžasného.