On

K čemu se používají ocelové trubky silnostěnné

Posted by

Při stavbě či kompletní rekonstrukci domu nebo bytu se bez ocelových trubek zkrátka neobejdeme. Problém však může být najít ten nejlepší typ pro daný konkrétní účel. Na trhu jich je totiž dostupných skutečně mnoho.

Velmi populární jsou například ocelové trubky silnostěnné. Ty jsou mnohými lidmi považovány v podstatě za univerzální, neboť jimi může protékat prakticky jakýkoliv plyn či tekutina, aniž by jim zkrátil životnost. Ta navíc u tohoto typu bývá při správné péči velmi dlouhá.

balíky ocelových trubek

Pravdou však je, že podobně jako jiné druhy ani ty silnostěnné se nehodí ke všemu. V mnoha případech je vhodnější zvolit typ se slabšími stěnami. Jaký k tomu ale může být důvod? Koneckonců, silnější stěny jsou vždy lepší, ne?

Tady záleží především na celkové konstrukci. Je totiž potřeba si uvědomit, že silnější stěny znamenají zároveň menší průměr prostoru, kterým může tekutina či plyn odtékat. A větší průměr často dát nemůžeme, neboť jsme limitováni průměrem výpusti.

To může způsobit problém u zařízení, která mají konstantní velký průtok, nebo která se snadno ucpou. Dobrým příkladem může být třeba odtok odpadní vody z umyvadel či kuchyňského dřezu, případně toalety. Zde je lepší zvolit variantu, kde bude zajištěn větší průtok.

pohled na ocelové trubky zblízka

Dále je zde také finanční stránka věci. Je totiž pochopitelné, že silnější trubky budou stát více, vzhledem k množství použitého materiálu. A zvláště v dnešní době nemá ? mnoho lidí peněz nazbyt. Rozpočet určený na stavbu či rekonstrukci tak musí být pečlivě plánován, abychom si tuto akci mohli dovolit.

To vše je koneckonců také důvod, proč se jiné typy vůbec prodávají. Zkušenější stavitelé zkrátka vědí, že síla stěny není vše, a dívají se i na jiné parametry. Ty mohou být často i důležitější. A je jasné, že se jim výrobci i prodejci ve snaze nepřijít o zákazníky snaží vyhovět. Díky tomu si nakonec může vybrat ten ideální prakticky každý.