On

Dárky pro nejmenší

Posted by

Jistě nejeden rodič se ocitl v situace, kdy jeho dcera či syn už mají nepřeberné množství hraček a tak je velice těžké vymyslet, čím dítě obdarovat na svátek nebo narozeniny. V dnešní době je na trhu spoustu variant, co však ratolesti pořídit, aby se rozvíjela fantazie, dovednosti a motorika?

dítě s bublifukem

Klasické stavebnice vždy zabodují

Stavění z kostek je oblíbenou činností snad každého dítěte. Navíc poslední výzkumy ukazují, že při této činnosti se u dětí skvěle řeč a slovní zásoba.

Pro menší je samozřejmě vhodné volit stavebnice s většími kostkami, jelikož u hraček s menšími součástkami hrozí nebezpečí vdechnutí. Stavebnice s menšími součástkami bývají rovněž složitější a náročnější na sestavení, proto jsou vhodné jako dárek pro starší děti.

Kolo či odrážedlo?

Na odrážedle zajisté jezdilo spoustu z nás. Tato věc je oblíbená u dětí již spoustu generací a navíc má nejednu výhodu. Mezi jednu z největších patří to, že jízda na odrážedle je skvělou přípravou na opravdické kolo, jelikož dítě se skvěle naučí držet rovnováhu. Jízda na kole následně nebude pro vaši ratolest natolik náročná, protože bude zvyklé udržovat rovnováhu. Odrážedlo pro holčičky Chytraliska navíc dnes můžete sehnat v překrásných barvách, jako je například růžová. Na výběr jsou rovněž nejrůznější potisky a doplňky, které z odrážedla dělají dárek snů.

učící se dítě

Při koupit kole dbejte hlavně na správnou velikost. Nesprávně zvolena velikost může samotnou jízdu na kole velice nepříznivě ovlivnit, protože ji bude činit například mnohem namáhavější. Nezapomeňte také na vhodný výběr cyklistické helmy a chráničů, které představují povinnou výbavu malého cyklisty.

Knížky na pohádky před spaním

Ukazuje se, že čtení přináší pro naše nejmenší hned několik výhod. Kromě rozšíření slovní zásoby a rozvíjení fantasie zvyšuje četba u dětí také jejich zvídavost. V pozdějším věku mají tyto děti rovněž menší problém se samostatnou četbou a psaním písmen.