On

Domov plný světla

Posted by


Parametrů, které je zapotřebí sledovat při koupi oken do domu či bytu je určitě hodně. Podstatné je dát ideálně dohromady rám, křídlo, sklo, vnitřní i vnější parapet a podkladový profil. Trh je široký a zorientovat se v něj pro vás nejspíš nebude jednoduché, ale věřte, že tak těžké to zase není. Stačí, když se budete správně ptát.


zavřené okenice


Na co se soustředit?


Existuje několik snadných vlastností, které musí mít každé okno. Vždy se dívejte na pět základních údajů, a to na:


  • životnost produktu,

  • cenu,

  • ochranu proti zvuku,

  • záruční dobu a

  • prostupnost tepla do interiéru.


 


Volba materiálu


Doby, kdy jste viděli dřevěné okenní rámy snad všude už jsou dávno pryč. A není se čemu divit. Dřevo sice vypadá krásně, ale jeho údržba není jednoduchá, ani levná. Z toho důvodu se všichni postupem času uchýlili k plastu, který je jednoduché udržovat, není drahý a dlouho vydrží.


 


Kvalita plastových variant se ovšem řídí kvalitou jednotlivých částí. Pokud tedy bude výrobce hodně šetřit, tak se vám vůbec nevyplatí. Rozdíly mohou být skutečně velké, proto se spolehněte na prověřeného výrobce a dodavatele. Přece jen s těmito okny budete žít po mnoho let.


konvice mezi květináči


Vyšší náklady, přírodní materiál


Pokud vám nevadí trochu vyšší pořizovací cena a složitější údržba, tak zvolte eurookna. Jsou dřevěná, nebo v kombinaci s hliníkem z vnější strany. Mají dlouhou životnost, jsou stabilní a vhodná i ve velkých rozměrech.


 


Co se materiálu týká, tak se vybírají ze dřeva bez suků, a to ze smrku, dubu, borovice i meranti. Díky tomu vypadají nádherně. Jsou nadčasové, přírodní a pokud je mechanicky nepoškodíte, tak vám budou sloužit dlouho.


 


Velké a pevné formáty


Hliník pro vás bude nejlepší v případě, že máte velká a posuvná okna, která vás propojují s příjemným exteriérem. U posuvných produktů získáte fixní konstrukci o velikosti 3 x 3 metry, ale můžete se domluvit i na větším rozměru. Pokud se rozhodnete hliník využít především u posuvných dveří, tak si pohlídejte, aby mělo tzv. e-slide pohon. Jinak se vám s ním bude těžko manipulovat.