On

Obálky z igelitu

Posted by

Asi každý alespoň jednou za čas pošle svému kamarádovi nebo příbuznému nějaký balík či alespoň psaní. I když hlavně dopisy v dnešní době zasílají prakticky pouze úřady, případně rozličné firmy, a to ještě ve formě reklamy. Tak či onak, většinou poštu balíme do papíru nebo papírové obálky, což je sice klasický postup, ale dnes již poněkud zastaralý. Papír totiž nepatří mezi zrovna nejodolnější materiály a může se během přepravy nebo skladování snadno poškodit. Taková igelitová obálka je daleko odolnější, ovšem má i jiné pozitivní vlastnosti, které papírovým obálkám citelně chybí.

obálky

Jen tak se nerozerve

Papír je skvělý pro psaní, ale jako balící materiál se opravdu moc nehodí. Igelitová obálka je mnohem efektivnější. Jednak při letmém střetu s ostřejším předmětem se automaticky nepoškodí, druhak je možná ji do jisté míry i natáhnout. To je výhodné například při balení oblečení. Tam, kde by se papírový sáček nebo obálka už dávno přetrhly, tam igelit bez problémů drží. Díky tomu je tak možné do velikostně stejné obálky z igelitu nasoukat více věcí než do té papírové. Navíc se jedná o nepromokavý materiál, takže obsah bude chráněn před vodním živlem více než dobře.

dopisy

Pro všechno
V igelitové obálce můžete posílat takřka vše, co vás napadne. Od výše zmíněného oblečení, přes elektroniku nebo parfémy až po lahve kvalitního pití. S tímto typem obálek se velice dobře pracuje. Už nemusíte plýtvat slinami proto, abyste mohli svou poštu uzavřít, zavírací mechanismus igelitových obálek je daleko sofistikovanější. Co se týče ceny, papírové typy jsou levnější, ale vzhledem k tomu, že ani zdaleka nedosahují takových kvalit, je daleko moudřejší dát nějakou tu korunu navíc, zvláště, když musíte zaslat něco křehkého, co by se nemělo poškodit. Obálky z igelitu se dají samozřejmě koupit v mnoha rozměrových variantách, stejně jako ty papírové.