On

Jak se zbavit černých teček

Posted by

Než se pustíte do odstranění černých teček, musíte pleť vyčistit. Velice vhodné je obličej nejprve napařit. Nalijte horkou vodu do lavoru, dejte nad ní obličej a přehoďte si přes hlavu ručník, aby vám pára neunikala bokem. Vydržte takto alespoň 10 minut. Další metodou je horká sprcha nebo přiložení horkého obkladu na obličej. Poté se vám otevřou póry a odstranění teček bude snadnější.
tamponek na čištění

Pravidelná péče

Důležité je se o pleť pravidelně starat. Nejlépe je ji ráno vyčistit, večer se nezapomenout odlíčit a opět vyčistit. Třikrát do týdne je vhodné používat peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky, které by společně s kožním mazem mohly póry ucpat. Samozřejmě se nic nesmí přehánět. Pokud budete pleť čistit příliš často, může se začít tvořit více mazu, který následně póry ucpe.

Čistící proužky a slupovací masky

Čistící proužky se dají sehnat téměř v každé drogerii od různých výrobců. Používají se tak, že určitou partii, kupříkladu nos, jemně navlhčíte a přilepíte čistící proužek. Necháte působit tak dlouho, jak se uvádí v návodu. Poté sloupnete a černé tečky by měly být odstraněny.
Další variantou jsou slupovací masky. V současné době je trendem černá slupovací maska. Nanesete na obličej, necháte působit do zaschnutí a sloupnete. Ne na každého ovšem fungují. Podle recenzí někomu nepomůžou vůbec a jiní si ji zase nemohou vynachválit. Vše záleží na typu pleti a stupni zanesení pórů.
akné na tváři

Domácí maska

I doma si můžete vytvořit masku, která funguje na podobném principu, jako zmíněné slupovací proužky. Budete na ni potřebovat 2 bílky a 1 polévkovou lžíci citronové šťávy. Vše vymíchejte do konzistence masky. Poté naneste na obličej a nechte tuhnout. Trvá to přibližně 15-20 minut, poté masku sloupněte. Bílky zde fungují jako tuhnoucí hmota. Citronová šťáva pročišťuje a zároveň stahuje póry. Důležité je masku sloupnout a ne smýt, poté by totiž černé tečky nebyly vytáhnuty.

Mechanické čištění

Na mechanické vyčištění můžete použít extraktor, kterým lze černé tečky vymáčknout. Dají se sehnat plastové nebo kovové. Důležité je provádět vymačkávání opatrně a s citem, abyste si pleť neporanili a nevznikly vám tak jizvičky. Další možností je pořídit si vakuový čistič. Většinou se dají sehnat s různou velikostí nasazovacích hlavic. Jen zapnete a přiložíte na dané místo a chvíli tam s ním přejíždíte. Měl by postupně černé tečky vytahat. V nabídce produktů na čištění pleti najdete i různé kartáčky. Některé z nich jsou obyčejné a musíte s nimi po pleti kroužit a jezdit sami a jiné jsou na baterky a točí se tedy sami. Opět je používejte opatrně a volte spíše ty jemnější, abyste si pleť nepodráždili.

Kyselina salicylová

Tato kyselina dokáže rozložit kožní maz a odumřelé kožní buňky. Pokud budete používat produkty, které kyselinu salicylovou obsahují každý den, po čase dojde k redukci černých teček. Pokud není vaše pleť na kyselinu zvyklá, používejte ji nejprve jednou denně a po nějaké době používejte dvakrát.