On

Voda v bazénu: Jak se o ní starat, aby byla čistá?

Posted by

Jen málokdo by si nepřál mít bazén na zahradě. Ovšem krom zábavy, přináší existence bazénu na zahradě i celou řadu starostí. Jednou z nich je právě pravidelná údržba vody, která je bohužel v tomto případě absolutní nutností, pokud si chceme dopřát zdravé a bezpečné koupání po celý rok. Přesto se najde spousta lidí, kteří údržbu vody v bazénu podceňují. Často si lidé tak úplně zbytečně přidělávají práci svou neznalostí a i leností. Jen málokdo ale ví, že si spoustu práce můžeme ušetřit právě na podzim, kdy není potřeba zdlouhavé vypouštění vody. I přes zimu se dá voda udržet čistá, my tak bazén nemusíme na podzim zdlouhavě vypouštět a na jaře zase napouštět. Pojďme se společně podívat jak na to!

muž v bazénu

Vůbec nezáleží, zda se na zahradě pyšníte bazénem zapuštěným v zemi, nafukovacím nebo nadzemním. Není rozhodující ani velikost či hloubka samotného bazénu. Péče o všechny druhy bazénu je téměř totožná. Pokud tedy nastane doba posledního koupání a noční teploty se pomalu začnou blížit nule, je nejvyšší čas zazimovat bazén. Zazimováním si ušetříte spoustu práce a zbytečných nervů na jaře.

Zazimování bazénu dokáže udržet čistou vodu po celou zimu

Zazimovat bazén rozhodně není nic těžkého, na internetu najdete celou řadu návodů, díky kterým to zvládne skutečně každý. Je důležité zbytečné neotálet a nenechávat zazimování bazénu na poslední chvíli. Obecné pravidlo zní, že v případě kdy se noční teploty pohybují kolem 10°C, je nejvyšší čas na jeho přípravu na zimu. Před zazimováním by voda měla být dokonale čistá, pomocí vodního vysavače je dobré vysát všechny mechanické nečistoty ze dna i hladiny bazénu.

čistá voda

S chlorem nebo bez něho?

Chemii do bazénu můžeme pořídit s příměsí chloru nebo bez něho. Pokud se v bazénu pravidelně koupou i děti, bezchlorová chemie do bazénu je jistě lepší variantou.