On

Notebook si vyžaduje péči

Posted by

Notebooky jsou oproti počítači snadno přenosné, a proto dosahují vysokých prodejů. Když s nimi máme nějaké trable, tak využijte profesionálního servisu.

Notebook si vyžaduje péči

Základní doporučení

Přenosné počítače jsou mnohem menší a můžeme s nimi cestovat všude možně, akorát je problém v tom, že součástky jsou menší a citlivější, takže se k nim podle toho musíme chovat. Problém je zejména, pokud má Vaše zařízení pevný disk, protože ten nesnáší otřesy a různé rázy, takže při jeho běhu není dobré jej přenášet, nebo ho mít třeba položený na stolku ve vlaku, který přenáší vibrace. Pravidelně si ukládejte data, protože při poškození o ně trvale přijdete.

přenosný notebook

Také se musíme dobře starat o baterii, kdy je na místě alespoň jednou za týden projít procesem vybití a nabití do plna. Ve stolním počítači je mnohem více místa, takže bývá i silnější chlazení. U notebooku proto dbejte na čistotu vnitřní části, protože prach zhoršuje chlazení, a ještě k tomu se může stát vodivým a napáchat solidní škody. Pozor dávejte i na nabíjení, protože nabíječka se dost zahřívá. Z tohoto důvodu nedávejte nabíječku na místo, kde by hrozilo její přehřátí.

Závada zařízení

Jak jistě víte, tak s elektronikou můžou nastat problémy, které je nutné řešit, aby zase fungovali. Když se nám třeba pokazí nějaký program, tak obvykle dáme problém tohoto typu sami dohromady. Ovšem potom jsou tu problémy, na které nestačíme, kdy se nám třeba pokazí nějaká vnitřní součástka. Pokud je zařízení v záruce, tak se nemusíme většinou bát finančních nákladů. Bohužel většinou se závady projeví až po ní, přičemž mnohdy se vlivem stáří není čemu divit.

fungující notebook

Kam dát zařízení opravit? Jistě nechcete, aby se v něm hrabali nějací lidí, kteří tomu vůbec nerozumí. Z tohoto důvodu zvolte servis notebooku Kolín CSSKM, který funguje naprosto skvěle. Většinou závada opravit jde, takže ušetříte spoustu peněz za nákup nového zařízení. Na webu naleznete kontaktní formulář, kde se můžete s firmou domluvit podrobněji. Nejlepší je zařízení do servisu přímo zanést, protože se mu podívají na zoubek.