On

Zajistit výstavbu betonového plotu vám může i prodejce

Posted by

Betonové ploty https://www.montazmpc.cz/ z prefabrikovaných odlitků se dnes staví na hranicích pozemků rodinných domů, i kolem průmyslových objektů, a setkáte se s nimi již na mnoha místech. Pokud o takovém řešení oplocení uvažujete, měli byste mít jasno i ohledně montáže.

Montáž může být součástí dodávky

Teorie výstavby betonového oplocení naznačuje, že jde o proces poměrně jednoduchý, a zvladatelný i svépomocí. Ve srovnání s jinými materiály zdiva jsou betonové prefabrikáty skutečně v tomto směru výhodné, důkladnou přípravu terénu totiž vyžadují jen kotevní sloupky. Desky se pak mezi ně zasouvají a mohou ležet přímo na zemském povrchu, který stačí jen upravit do patřičné roviny. Pokud budete stavět zídku z cihel, tam je nutné vyhloubit základ, vyplnit jej po celé délce betonovou směsí, a na něj pak teprve pokládat vrstvy cihel.

kamenná hradba

Při výstavbě betonového plotu vás však mohou potkat určité jevy, s nimiž byste měli počítat, a podle toho se také rozhodnout, zda jej stavět sami, anebo práci svěřit někomu s patřičnými zkušenostmi. Firmy, které montáže zajišťují, bývají pojištěné, a poskytnou vám záruku na provedený pracovní úkon.

Vyměřování terénu – musíte dbát na správné vyměření okraje parcely s ohledem na katastrální mapový podklad, pokud si rozšíříte pozemek na úkor souseda, může vás pak soudní rozhodnutí přinutit plot odstranit a posunout tam, kam patří, což zbytečně zatíží vaši peněženku, a ukrojí z drahocenného času.

kamenná zeď

Rozteč sloupků – kotvení sloupků do země je asi to nejobtížnější – musí být v přesné rozteči rozmístěny tak, aby se do nich daly zasunout 50 cm široké desky. Pokud bude sloupek vyosený, nebo křivý, bude to nejen vypadat neprofesionálně, ale také to může narušit stabilitu celé konstrukce.

Hmotnost desek – uvědomte si, že každá deska něco váží, a že to není lehký monoblok z papírového kartonu. Většinou jde o hmotnosti 70 – 95 kg, a práce ve dvou lidech bez nasazení techniky bude vyžadovat dobrou fyzickou kondici.