On

Poptávka po mobilních dřevostavbách roste

Posted by

O výhodách mobilních domů se většinou hovoří v souvislosti s jejich cenou. Ta bývá pochopitelně nižší, než v případě pořízení klasické zděné stavby anebo bytu, který je součástí bytového domu. Měli bychom však správně od sebe rozlišovat dva základní typy mobilního bydlení: V první kategorii se nachází mobilní dřevostavby, kompletně zateplené objekty pro celoroční pobyt, zatímco do druhé kategorie spadají sezónní stavby, bez izolační vrstvy, vhodné pro dočasné ubytování stavebních dělníků, jako náhrada sezónní chaty, případně jako ubytovací prostor v kempech.

květiny na zahradě

Ceny těchto dvou kategorií se výrazně liší, budeme se nyní bavit pouze o té první, s celoročním provozem. Co můžeme od pobytu v takovém domě očekávat?

Vlastní dům nebo nájemní bydlení – každý nájem je dvěma miskami vah – na té jedné převažují výhody u pronajímatele, zatímco nájemce je v nevýhodě. Jde především o nájemné, jsou to pravidelné platby a rozhodně nejde o zanedbatelnou částku v rodinném rozpočtu.

Nízké náklady na bydlení – nájemní bydlení není nízkonákladové, naopak mobilní dřevostavba se přímo nabízí k snížení vašeho rozpočtu. Kupříkladu vytápění. Dřevo do krbových kamen vyžaduje sice určitou fyzickou námahu, ale je to stále nejlevnější zdroj tepelné energie v průběhu zimních měsíců.

Další snížení můžete očekávat u vaření na propan-butanu, je cenově výhodnější ve srovnání s klasickou přípojkou zemního plynu. Takto se můžete rozmýšlet i u vlastní studny a fotovoltaických panelů a solárních kolektorů na ohřev vody.

třešně na stromě

Jste v přírodě – neměli bychom ovšem zapomínat na to podstatné – změnu prostředí, únik z města, klid a pohodu na vlastní zahradě, s výhledem do okrasných dřevin a kvetoucích rostlin. Můžete tak být vlastním chatařem po celý rok, ostatně, mnozí z nich umístili mobilní dřevostavbu na pozemku určeném k rekreaci, čímž nahradili stávající rekreační objekt.