On

Zdokonalte svoji postavu správně

Posted by

Shazování hmotnosti se u nás stalo módou už dávno. Ovšem jak statistiky napovídají, nějak se nám v tomto ohledu zrovna nedaří. Protože kdybychom se řídili pouze slovy lidí o tom, kolik hodlají zhubnout do toho a toho termínu, zdálo by se, že už jsme dávno národem vychrtlých sušinků. Ovšem stačí se rozhlédnout, abychom se hravě přesvědčili o tom, že tomu tak není.
osobní váha
Je to vcelku logické. Hubnout chceme proto, že je štíhlá linie v našich luzích a hájích synonymem pro krásu, a nedaří se nám to proto, že omezování se v jídle není nic příjemného a pohyb, ne-li dokonce sport, už teprve ne.
A tak si dáváme závazky, že zhubneme, a pak zkoušíme všemožné nejednou i dost drastické metody. U nichž ale vesměs déle než několik dní nevydržíme. Protože výsledek za tak krátkou dobu vidět není, a když nevidíme ono pomyslné světýlko na konci tunelu, nejednou to vzdáme. Vždyť se přece nebudeme mučit hlady jenom proto, abychom hleděli i nadále na onu horu sádla, že?
Protože jenom málokoho napadne, že se vlastně dá zhubnout i bez krutého hladovění, jež je nepříjemné a k tomu i zdraví škodlivé. A jež vede dříve nebo později k nechvalně známému jo-jo efektu, při němž člověk střídavě hubne a zase rychle nabírá na váze.
Což není řešení.
Pokud chcete hubnout, vězte, že je sebetrýznění hladověním zbytečné. A proto a vsaďte spíše na úpravu svých stravovacích návyků. Prostě si sestavte jídelníček, díky kterému se budete cítit dobře a jenž vám zároveň pomůže i s hubnutím.
Ovšem u tohoto rozhodně neskončete. To je jenom první krok. Chcete-li totiž skutečně zhubnout, musíte akceptovat skutečnost, že to tak jako tak nepůjde bez nějakého pohybu, nejlépe sportu. Čímž ale není míněno žádné týrání nebohé tělesné schránky v posilovně, nýbrž pohyb přiměřený vašim schopnostem. Klidně i jenom docela obyčejná delší procházka, nemáte-li prozatím na víc. A časem se dá přitvrdit a klást na sebe vyšší a vyšší nároky a časem to dotáhnout třeba i na opravdového sportovce. Nebo také ne, ale na tom zase až tak moc nesejde.
hubnutí dívky
Prostě se musíte přiměřeně omezit v jídle a přiměřeně hýbat. Jen tak se časem k té své štíhlé postavě propracujete.
A pak si můžete dopřát třeba i nějaké ty kvalitní přípravky, jež jsou při hubnutí nápomocné. Ale vážně jen nápomocné. Protože stejně jako drastickou dietou se ani pomocí pouhých nějakých bobulí zhubnout nedá. Protože zákony o zachování energie a hmoty neošidíte. To nedokážou ani ti nejslovutnější fyzikové.