On

Zdravé snídaně, které si zamilujete

Posted by

Snídaně je nejdůležitější jídlo z celého dne, tohle moudro slýcháváme už od nepaměti. Jenže co přesně snídat, abychom se cítili sytí a přitom to nebylo nezdravé? Pokud ráno sáhnete po uzeninách s bílým pečivem, žádný dietolog nebo výživový poradce vás rozhodně nepochválí. Co tedy snídat, abychom své tělo nastartovali do nového dne?Čerstvé ovoce

  1. Základ by měly tvořit sacharidy v podobě zeleniny a ovoce

Ať už budete snídat vajíčka nebo celozrnný chléb se šunkou, zelenina nebo ovoce by na talíři nemělo chybět. Zelenina a ovoce je plná nezbytných vitamínů, minerálů, vlákniny a sacharidů, které vás dokážou společně zasytit na dlouhou dobu. Nemusí se jednat pouze o čerstvé ovoce, můžete vyzkoušet i to sušené. Na trhu už najdete nejrůznější cizokrajné ovoce v podobě sušené mochyně, fíků, liči, papáji atd.

  1. Vajíčka obsahující bílkoviny

Sice existuje hned několik studií, které varují před větší konzumací vajíčka, jelikož můžou zvyšovat cholesterol, ale u zdravého jedince jejich konzumace rozhodně ničemu nevadí. Samozřejmě nic se nemá přehánět, ale pokud si k snídani uděláte míchaná vajíčka, rozhodně svému zdraví neuškodíte.
Zdravá snídaně

  1. Ráno nestíháte? Připravte si snídani už večer

Nejčastější výmluva proč lidé nesnídají je, že by si snídani ráno nestihli připravit. Snídani si ale můžete hravě připravit den předem. Skvělou variantou je chia pudink, kdy stačí chia semínka zalít živočišným nebo rostlinným mlékem a nechat v lednici přes noc. Ráno stačí na vzniklou hmotu nakrájet ovoce a rychlá a vyvážená snídaně je na světě. Stejně můžete smíchat i ovesné vločky s mlékem nebo jogurtem, přidejte oříšky, semínka, ovoce, doslaďte rostlinným sirupem a máte hotovou snídani na příští ráno. Vyrobit si můžete i vlastní müsli nebo granolu, smoothie, muffiny nebo koláče. Zkrátka už se nikdy nemusíte vymlouvat, že ráno máte málo času. Vaše zdraví je přeci důležité.