On

Bílý nábytek

Posted by

Ve svém životě se jednou dostane člověk do stádia, kdy se chce osamostatnit a najít si vlastní bydlení. Už však na tomhle začátku by měl přemýšlet nad tím, jaký nábytek si do svého vytouženého domu/bytu pořídí. O to víc by nad tím měl přemýšlet, jestliže ví, že se jedná o přechodné bydliště už na začátku.
jídelna s obývákem

První nábytek většinou nebývá moc drahý, ve většině případů se jedná o tzv. studentský byt, který po zvládnutí celého studia daná osoba opustí. Levný nábytek také často pořizují páry, které si tvoří své „hnízdečko lásky“ pouze přechodně, než si postaví nebo koupí dům/byt. V této fázi by bylo dobré si uvědomit, jak dlouho chtějí konkrétní nábytek používat a podle toho se rozhodnout, kolik do něj investují.
Skvělým tipem je pořízení bílého nábytku, který je univerzální a snese se s každým typem dřeva. Lépe se bude ladit do dalšího bydlení a člověk se tím vyhne trápení, že dubový stůl se nebude hodit k dřevěné pracovní ploše u kuchyňské linky. Je dobré nakupovat bílý nábytek i v případě, že víte, že se chcete časem stěhovat jinam, ale nemáte přesnou představu o designu.
vstupní hala domu
Investovat více peněz do nábytku z masivního dřeva je dobré u jídelního stolu a židlí, které budete využívat několik let, a které jsou potřeba vždy. Dále se určitě nevyplatí šetřit na posteli, kterou na začátku jako partneři, budete časem využívat jako manželé. Dobré je najít prostornou komodu na ukládání oblečení. V přechodném bydlení se nevyplatí investovat do vestavěných skříní, které by vám v dalším domě/bytě nemuseli do prostoru vůbec sedět. Levné skříně sice možná potom využijete, ale musíte počítat s tím, že jejich vzhled nemusí být tak hezký jako zezačátku a v novém bydlení je nevyužijete.
Zkrátka je dobré udělat „rodinnou“ poradu, vzít si váš rozpočet a postupně nakupovat kvalitnější nábytek takový, který víte, že využijete déle než 3 roky. Pokud takový nábytek koupíte v bílé barvě, nebudete mít problém ho sladit.
Někdy se zdá výhodné koupit si skříň za 3 500 Kč, jenže za 3 roky už třeba nebude vypadat tak hezky, nebo se začne prapodivně naklánět a stejně ji budete muset dát pryč a koupíte si další skříň za 3 500 Kč. To je během 3. let investice 7 000,- za jednu skříň, kterou potřebujete. Když investujete hned na začátku těch 7 000 Kč za „lepší“, vydrží vám klidně i 10 let a v podstatě se vám vklad vrátí. 
bílá ložnice

Ať už uděláte jakékoliv rozhodnutí, co se týče vašeho bydlení, jistě je to nejlepší, jaké děláte a důležité je, abyste byli hlavně vy spokojeni.