On

Komunikace mezi mužem a ženou není snadná

Posted by

Muži mají o vztahu trochu jiné představy než ženy. Mají zcela odlišné představy, způsob komunikace. Když odezní počáteční zamilovanost, která trvá zhruba dva roky, nastává období, které je velkou zkouškou vztahu. Největší krize pak často nastává v okamžiku, kdy muž a žena společně založí rodinu. Muž, jakkoli touží po pokračovateli rodu, velmi těžce snáší, že se mu najednou dostává jen sporadické pozornosti. Je to takový paradox. Na jednu stranu muži touží po nezávislosti, kterou si chtějí udržet i v manželství, ale na straně druhé se cítí být ohroženi vlastním dítětem.
Samozřejmě velký problém představuje komunikace.
úder do hlavy
Mnohé ženy si pod pojmem komunikace představí, že by měli více komunikovat, ale tak to není. Zatímco žena má velmi silnou potřebu sdílet, muž je v tomto ohledu výrazný podprůměr. Komunikace by neměla být kvantitativní, ale především efektivní. Najít společnou řeč je velmi obtížné, zvlášť když každý komunikuje zcela odlišnou řečí. Komunikace může být také neverbální. Například žena, která se i doma hezky obléká a upravuje dává jasně najevo, že pro ni její muž stále mnoho znamená, stejně tak muž, který připraví večeři tak dává jasně najevo, že svou ženu vnímá nejen jako hospodyni, ale rád jí ulehčí v jejích povinnostech.
 svatební image

Nabízíme pár podnětů pro efektivnější komunikaci

1.      Věnujete se společně některým činnostem, které Vás oba baví (vaření, cvičení)
2.      Podpořte partnera v aktivitě, kterou má rád, ale vy ji moc nepreferujete (nechceš si zajít s klukama na fotbal?)
3.      Zajistěte si čas od času hlídání a dopřejte si večer plný kvalitního sexu
4.      Buďte nezávislá a nedávejte najevo, jak moc potřebujete společnost svého partnera
5.      Zkuste partnerovi alespoň někdy vyjít vstříc v něčem, co příliš nepreferujete (zajděte s ním na hokej, vyholte si klín, podívejte se s ním na erotický film).