On

Investice jako přivýdělek

Posted by

Většina z nás má nějak ten standartní příjem a je rádo. Z toho navíc musíme platit účty, kupovat jídlo, případně živit rodinu. Není nijak jednoduchý život, kdy si nemůžeme dovolit selhat a musíme neustále vydělávat nějaké ty finance. Přitom by se nám příjem navíc hodil. Často tak v době nouze po práci navštěvujeme práce na částečný úvazek nebo dokonce brigády a jsme rádi, když si něco přivyděláme.

grafy na tabletu a papírech

Jde tak o neustálý hon za penězi, kdy se snažíme si neustále přilepšit a vést tak prosperující a pohodlný život. Přitom se dá žít pohodlně, a přitom mít dostatek času na své volnočasové aktivity. Můžeme si najít lepší práci, můžeme si peníze půjčit nebo si najít takový příjem, který nevyžaduje naši neustálou pozornost a úsilí.

Když se na to podíváme blíže není úplně vhodné si peníze půjčovat, jde o značně krátkodobé řešení, které nás dostane do mnohem větších problémů. Peníze si tak půjčíme pouze v případě, pokud skutečně musíme. Navíc společnosti, které peníze půjčují, pokud se nejedná o banky mají poplatky za půjčku tak vysoké, že je mnohonásobně přeplatíme.

Nejsnadnějším a zároveň tím nejlepším řešením v rámci přivýdělku je každopádně investice. To zní jako nabídka pouze pro ty opravdu bohaté, ale opak je pravdou. V dnešní době, kdy se banky snaží přizpůsobovat také jednotlivci má šanci i běžný člověk dosáhnout na investici, která pro něj za několik let bude mít vygenerovaný dostatečný zisk.
ražené cihly

Nejedná se o nic složitého. Většina bank nabízí ku příkladu podílové listy jako bonusový produkt ke spořícímu účtu, který není příliš výnosný, ale lze jej také považovat za určitý způsob investice. Zde tedy svěříme své peníze odborníkovi a ten peníze investuje na základě námi akceptovatelného rizika. To můžeme rozdělit do tří základních skupin:

·         Nízké riziko

·         Střední riziko

·         Vysoké riziko

Každá z těchto skupin je ohodnocena adekvátní mírou zisku. Vždy s rostoucím rizikem množství generovaného zisku roste.