On

Jak funguje hodinový manžel?

Posted by

Zvláště v tomto adventním čase většina žen připravuje svoji domácnost na vánoční svátky, uklízí se a připravuje vše na klidné prožití těchto dní. Co ale dělat, jestliže chybí ať už z jakéhokoliv důvodu muž, který by pomohl? Samozřejmě jsou ženy, které zvládnou i mužskou práci, připevnit poličku pro ně mnohdy není problém. Ale toto nezvládnou všechny a tak co dělat? Pokud začnete obvolávat řemeslné firmy a budete požadovat výměnu těsnění u kuchyňské baterie, budete mít štěstí, když uspějete a dokážete nějakého instalatéra sehnat. Ale stává se často, že kvůli této drobnosti se jim nevyplatí vyjíždět a dají přednost větším zakázkám. Navíc šikovný a cenově přijatelný řemeslník má většinou hodně práce a tak se na něj musí čekat.
instalatér a údržbář
Co po něm můžeme žádat?
Je to vlastně služba pro majitele domácnosti a zahrady, která nabízí všestranné šikovné řemeslníky. Ti jsou ochotni vypomoci s takovými drobnostmi, které sami nezvládáte a to v jakémkoliv možném oboru. Poskytování takových služeb se rozmohlo v posledních deseti letech a jsou velmi žádané a také využívané.
elektrikář s helmou
Většina hodinových manželů se rekrutuje z řad řemeslníků, kteří svou původní profesi rozšířili léty praxe o další dovednosti. Díky tomu je mnohdy výhodnější pozvat si domů takového hodinového manžela, který zvládne více věcí, než několik různých firem. Často se také stává, že zákazník potřebuje vyměnit starý spotřebič, ale s výběrem nového si mnohdy neví rady. V takových případech hodinový manžel přijede, zjistí veškeré potřebné informace o starém spotřebiči a sám navrhne nový nebo jej dokonce vybere, koupí a poté nainstaluje.
malíř pokojů
Proto se vyplatí, než takového řemeslníka pozvete k sobě domů, projít celou domácnost a sepsat si vše, s čím si nevíme rady a s čím potřebujeme pomoci. Výhodou je, že na rozdíl od běžných řemeslníků hodinoví manželé za příplatek často pracují i ve večerních hodinách, někteří i o víkendech a svátcích.
Dobrá práce řemeslníka mluví za něj a to je jeho nejlepší reklamou.