On

Jižní Morava okouzlí každého

Posted by

V České republice najdete mnoho krásných míst, ale pokud zamíříte na Jižní Moravu, pak velmi rychle přestanete moci počítat. Najdete tam totiž opravdu obrovské množství krásných míst, které nezahrnují jenom přírodní nebo kulturní památky, ale také různé podniky, které jinde nemají obdoby.
město při setmění

Máte raději víno nebo pivo?

Pokud můžete něco v jihomoravském kraji ochutnat, pak to je nepřeberné množství alkoholických nápojů, a to zejména nejrůznější druhy vína či piva. V okolí Brna se nachází poměrně velké množství menších nebo větších pivovarů a samotná Jižní Morava je proslulá právě vinařstvím. Proto už jen z tohoto důvodu se zde rozhodně nebudete nudit.

Za dech beroucí přírodou nemusíte daleko

Pokud je Jižní Morava či celý jihomoravský kraj něčím výjimečný, pak je to příroda. Proto se budete nacházet na jihu, jsou zde v létě zpravidla vyšší teploty než na zbytku území ČR. To dává přírodě v této oblasti zcela jiný ráz, než na který můžete být zvyklí například v okolí Prahy nebo ve Slezsku.
Co se týče samotné přírody, můžete objevovat krásný vinné révy, nekonečných lánů a krásných zámeckých jezírek v okolí Lednického zámku. Dále se však nabízí i samotný Moravský Kras, který je známý pro propast Macocha. Další místo za zmínku je samotné Znojmo, kde budete moci načerpat energii v krásném národním parku. Tím se však přírodní krásy rozhodně nevyčerpaly, neboť v okolí samotného Brna jich najdete taktéž velkou spoustu.
sklenice na víno

A co kulturní památky?

Jestliže vás dokážou fascinovat stavby vytvořené člověkem, pak byste neměli vynechat Brno, dále pak Lednicko-Valtický areál nebo třeba Mikulova. Všechna tato, a mnohá další, místa vás naprostou nadchnou. Tato místa vás nadchnou nejenom svým krásným vzhledem, ale také obecnou dostupností, neboť samotná Jižní Morava je dostupná z celého území ČR, což je další důvod, proč se sem vydat.