On

Zkraťte si čekání na ježíška – vyrazte za kulturou.

Posted by

Vánoční trhy potěší každého

Každý rok tisíce lidí navštěvují právě adventní vánoční trhy, kde si každý milovník Vánoc najde to své. Strejda si rád pochutná na teplé medovině, babička se zahřeje vánočním svařákem a děti si mohou vyrobit hračku ze dřeva nebo se pobavit u loutkového divadla. Úžasná atmosféra, vánoční koledy a vůně cukroví se line celým náměstím – kdo by odolal. Jestli rádi nakupujete a kocháte se vánočními dekoracemi, je toto místo pro Vás jako stvořené.
milenci u stromečku

Advent si můžete užít na hradě nebo zámku

Jednou z možností, jak si užít advent je vyrazit na předvánoční prohlídku do některého z hradů či zámků. Například na zámku ve Slatiňanech na Vás čekají svátečně vyzdobené pokoje, vánoční stromek se spousty dárků a bohatě prostřený stůl plný dobrot. Na hradě Grabštejn nebo Zákupy na Českolipsku je připraven také bohatý vánoční program. Pokud máte raději klid a chcete se vyhnout tlačenicím a shonu, zkuste si zpestřit advent právě tímto způsobem.
vánošní betlém

Výstava betlémů

Pokud máte slabost pro jakékoliv vánoční dekorace, vydejte se s dětma na výstavu betlémů. V severočeském muzeu se nachází mechanický betlém, který je ozdoben až 140 pohyblivými postavičkami, které udělají radost nejen Vám, ale i Vašim dětem. V Kryštofově údolí nedaleko Liberce najdete unikátní výstavu betlémů a orloj, který se skládá z 20 figur. Pokud máte cestu do Prahy, vydejte se do Karlštejnského muzea betlémů, kde Vás ohromí betlémy ze zajímavých materiálů jako cukru nebo chleba.
lidé na trhu

Zazpívejte si koledy na koncertě

Máte na Vánocích ze všeho nejraději vánoční koledy? V tom případě nezapomeňte navštívit některý z vánočních koncertů, které se konají ve většině velkých měst. Vystupují zde jak známý zpěváci, tak sbory s dětma ze základních i mateřských škol. Můžete si zde připomenout známé vánoční písně, a tak trochu se vrátit do dětských let.